Spirits-Forum

Welcome, Guest. Please Login or Register
 

Home Help Search Members Login Register
Spirits-Board « O vyrovnávání se s utrpením. »


Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic Print
O vyrovnávání se s utrpením. (Read 74 times)
brahbata
YaBB Administrator
*****
Online


Seeing is believing. I
shape.

Posts: 1.106
In Space and Time.
Gender: male


http://brahbata.space
O vyrovnávání se s utrpením.
Apr 26th, 2022 at 7:01pm
 
O vyrovnávání se s utrpením.


Gautama Buddha učí, že veškerý život, veškerá existence je utrpení.

Všechny cítící bytosti zakoušejí utrpení plynoucí z pomíjivosti. Všichni stárneme, stáváme se nemocnými a umíráme. Tuto zkušenost Gautama nazývá bezprostředně smutnou.

Na své životní cestě se setkáváme se stanicemi, o nichž si - zpočátku - myslíme, že bychom se jim raději vyhnuli. Získáváme přátele - a zase je ztrácíme. Kráčíme světem a kráčíme sami na své cestě. Je to však skutečně pravda?

Všechny mé zkušenosti se sebou samým mě učí, že můj základní přístup k tomuto světu a jeho bytostem zůstává po léta pravděpodobně stejný. Možná, že s přibývajícím věkem čerpám a čerpala jsem poučení z minulých zkušeností svého současného života, nicméně mé zkoumání a hledání sounáležitosti všech bytostí se v podstatě nezměnilo.

Získané zkušenosti nás mohou učinit obratnějšími a sebevědomějšími v našem bytí a vystupování, přesto se stále řídíme svými *naprogramovanými* vlastnostmi a charakteristikami, které jsme si s sebou přinesli do této existence.

Být si navzájem pomocí a útěchou - tak vidím smysl života. A to v tomto pořadí. Dávat a přijímat útěchu může být úlevou a balzámem pro utrápenou, trpící duši; vzít ji láskyplně za obě ruce a ukázat jí cestu, jak svou pohromu překonává vlastními silami, je podle mého současného poznání královská cesta.

Můj pocit, můj smysl pro jednotu všeho bytí, všech duší, ve mně probouzí touhu "udělat" se. Jak bychom se mohli stát učiteli, kdybychom sami na vlastním těle nepocítili, jaké to *je* hledat? Všichni jsme věční studenti.

To NEznamená, že jako studenti nemáme co dát. Spíše to naznačuje myšlenku, že se můžeme otevřít zázrakům tohoto světa. VĚČNÍ.

Problémy už nejsou problémy, když jsme je zvládli, ale zvládnuté výzvy.

A všechno v životě má svůj smysl.

Nám se motivy božského zdroje nemusí vždy zdát srozumitelné a pochopitelné. Přesto, a právě proto, nejsem přítelem následování dogmatických nauk.

Naše hledání zkušeností nás vrhlo do života - a po každé příčině následuje následek. Proto můžeme, když cítíme obzvlášť výrazné formy utrpení, provádět výzkum příčin. Neboť veškeré bytí je proměnlivé TADY a TEĎ.

Láska je vždy upřímná.

Láska je síla, která vede atomy k sobě, a láska je síla, která nutí atomy vytvářet další spojení, když je "čas".

Pokud budeme vždy stát s vědomím, že jsme všichni nesmrtelné, věčné bytosti, mohou se naše současné prožitky stát relativními. V dobrém i ve zlém.

"Vidím, jak prosvítají tvé pravé barvy..." [color=#f94faa].

Cindy Lauper


"Bůh je pravda."

Mahátma Gándhí
Back to top
 

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.

Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.

Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

...
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic Print

Spirits-Board » Powered by YaBB 2.5.2!
YaBB Forum Software © 2000-2024. All Rights Reserved.