Spirits-Forum

Welcome, Guest. Please Login or Register
 

Home Help Search Members Login Register
Spirits-Board « Προοίμιο όλων των λόγων μου »


Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic Print
Προοίμιο όλων των λόγων μου (Read 73 times)
brahbata
YaBB Administrator
*****
Online


Seeing is believing. I
shape.

Posts: 1.106
In Space and Time.
Gender: male


http://brahbata.space
Προοίμιο όλων των λόγων μου
Apr 26th, 2022 at 5:49pm
 
Προοίμιο όλων των λόγων μου


Γεια σας αγαπητοί μου Smiley ...,


τις παρακάτω γραμμές τις βάζω στο πνεύμα μπροστά από κάθε μου ανάρτηση....

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς,

brah



Προφέρω τα παρακάτω λόγια με τη συνείδηση και από τη συνειδητοποίηση ότι αντιστοιχούν στην παρούσα προσπάθειά μου να προσπαθήσω να διεισδύσω με το μυαλό μου στην πραγματικότητα όλης της ύπαρξης.

Έχω επίγνωση αυτή τη στιγμή ότι η προσπάθειά μου είναι ειλικρινής επιθυμία και έκφραση να θέλω να ντύσω με λέξεις αυτό που δεν μπορεί να περιγραφεί με λέξεις και είναι απλώς η προσπάθειά μου, το "πείραμά μου με την αλήθεια" (Μ. Γκάντι).

Με τη σταθερή πίστη στην μεταβλητότητα όλης της ύπαρξης και των προσπαθειών μου, αναγνωρίζω τη συνεχή μεταβλητότητα των απόψεών μου.

Οι ερμηνείες μου για την πραγματικότητα που εκφράζονται εδώ αντανακλούν ΜΙΑ παρούσα όψη της έκφρασης της ύπαρξής μου.

Ούτε βλέπω στις σκέψεις μου που εκφράζονται στα επόμενα μια αξίωση αποκλειστικής εγκυρότητας, ούτε θεωρώ ότι οι εκφρασμένες απόψεις μου έχουν μονιμότητα.

Αγωνίζομαι να δω τις σκέψεις μου ως έκφραση του εκάστοτε σημερινού μου σταθμού στη διαδρομή της ζωής μου, ως ένα προσωρινό ενδιάμεσο αποτέλεσμα.


Δέσμευση:


Ορκίζομαι να πραγματοποιήσω τις απόψεις που εκφράζω παρακάτω από μια προσπάθεια γεμάτη συμπόνια και σε μια προσπάθεια να σταθώ στην υψηλότερη έκφραση του εαυτού μου.

Στην προσπάθειά μου να αντιμετωπίζω κάθε ον με σεβασμό και συμπόνια, προσπαθώ ειλικρινά να παρουσιάζω τη δική μου ερμηνεία της πραγματικότητας χωρίς να την τοποθετώ πάνω από άλλες εκφρασμένες απόψεις.

Αναγνωρίζοντας την αρχή της ισορροπίας κάθε ύπαρξης, εκφράζω τα λόγια μου με την ελπίδα να διεγείρω εκεί όπου το γονιμοποιό πνεύμα γίνεται δεκτό, χωρίς να απαιτώ αποτέλεσμα.



Back to top
 

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.

Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.

Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

...
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic Print

Spirits-Board » Powered by YaBB 2.5.2!
YaBB Forum Software © 2000-2024. All Rights Reserved.