Spirits-Forum

Welcome, Guest. Please Login or Register
 

Home Help Search Members Login Register
Spirits-Board « Vārdi no Medicine Man Lame Deer »


Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic Print
Vārdi no Medicine Man Lame Deer (Read 90 times)
brahbata
YaBB Administrator
*****
Online


Seeing is believing. I
shape.

Posts: 1.106
In Space and Time.
Gender: male


http://brahbata.space
Vārdi no Medicine Man Lame Deer
Apr 27th, 2022 at 12:44pm
 
Vārdi no Medicine Man Lame Deer


H
ello Mīļie Smiley ,

Šādus vārdus es nokopēju no sīmja no Budas vibrāciju foruma, kas pieder tērzēšanai http://www.spin.de. Liels paldies par to, dārgais syma Smiley !



Šādus vārdus ir teicis Lame Deer, viņš dzīvoja no 1890. līdz 1974. gadam un bija dakotu indiāņu cilts - siū indiāņu cilts - medicīnas vīrs.

"Es ES ESMU MEDICĪNIS - wicasa wakan. Medicīnas vīrs ir balto cilvēku izdomāts vārds. Es gribētu, lai būtu kāds labāks vārds, kas izteiktu, ko mums nozīmē "medicīnas vīrs", bet es nevaru tādu atrast, un jūs arī nevarat, tāpēc domāju, ka mums ar to būs jāsamierinās. Wicasa wakanam daudz un bieži ir jābūt vienam pašam ar sevi. Viņš vēlas izrauties no pūļa, no sīkām, ikdienišķām lietām.

Viņam patīk meditēt, atspiedies pret koku vai klinti un sajust, kā zem viņa kustas zeme un virs viņa sver plašās liesmojošās debesis. Šādā veidā viņš mācās saprast. Viņš aizver acis un sāk redzēt skaidrāk. Svarīgi ir tas, ko jūs redzat ar aizvērtām acīm.

Wicasa wakans mīl klusumu, viņš ietin sevi tajā kā segā - klusumā, kas nav kluss, kas ar savu pērkonam līdzīgo balsi māca viņam daudzas lietas. Šādam cilvēkam patīk atrasties vietā, kur viņš dzird tikai kukaiņu dungošanu. Viņš sēž ar seju uz rietumiem un lūdz palīdzību. Viņš runā ar augiem, un tie viņam atbild. Viņš klausās wama kaskan - dzīvnieku - balsīs. Viņš kļūst par vienu no tiem. Kaut kas ieplūst viņā no visām dzīvajām būtnēm, un kaut kas arī izplūst no viņa. Es nezinu, kas un kā, bet tas tā ir. Es to esmu piedzīvojis. Zintniekam ir piederēt zemei, jāprot lasīt dabā, kā baltais cilvēks lasa grāmatu.

VISS, ko tu ēd, ir iesaiņots plastmasas iesaiņojumā, ir glīti sagriezts un sagatavots pannai, tam nav garšas, un tas tevī nepamodina nekādu vainas apziņu. Kad jūs valkājat savas kažokādas vai ādas mēteļus, jūs nevēlaties, lai jums atgādina, cik daudz asiņu un sāpju tie maksāja. Kad mēs nogalinājām bifeli, mēs zinājām, ko darām. Mēs lūdzām viņa garam piedošanu un pateicām, kāpēc mums tas bija jādara. Mēs ar lūgšanu godinājām to cilvēku kaulus, kuri mums deva savu miesu pārtikai, mēs lūdzām, lai viņi atgrieztos, mēs lūdzāmies par savu brāļu, bifeļu cilvēku, dzīvībām, kā arī par saviem cilvēkiem.

Mums visa dzīvība ir svēta. Dakotas štatā ir savas kaitēkļu apkarošanas amatpersonas. Viņi iekāpj lidmašīnā un nošauj koijotus no gaisa. Viņi to reģistrē, katru mirušo koijotu ieraksta savā piezīmju grāmatiņā. Liellopu un aitu audzētāji viņiem par to maksā. Kojoti barojas ar grauzējiem, lauka pelēm un citiem maziem dzīvniekiem. Reizēm tās apēd arī noklīdušas aitas. Tie ir dabiskie atkritumu pārstrādātāji, kas attīra zemi no visa netīrā un smirdīgā. Ja veltīsiet pūles un pieradināsiet tos, tie būs labi rotaļu biedri. Bet, ja tās paliek dzīvas, daži cilvēki baidās zaudēt dažus centus - tāpēc tās nokauj no lidmašīnas. Kojoti bija šajā zemē, pirms šeit ieradās aitas, bet viņi traucē jums, jo jūs nevarat no tiem gūt peļņu.

Arvien vairāk dzīvnieku izzūd. Dzīvniekiem, kurus Lielais Gars ir ielicis šajā zemē, ir jāaiziet. Tikai mājdzīvniekiem, tikai cilvēku audzētiem dzīvniekiem ir atļauts dzīvot - vismaz līdz brīdim, kad jūs tos aizvedat uz kautuvi. Šī šausminošā baltā cilvēka augstprātība, kurš uzdrīkstas būt vairāk nekā Dievs, vairāk nekā daba! Baltais cilvēks saka: "Es ļauju šim dzīvniekam dzīvot, jo tas man nes naudu." Un viņš saka: "Šim dzīvniekam jāmirst, es no tā neko nevaru nopelnīt, vietu, kas tam nepieciešama, es varu izmantot labāk. Tikai miris kojots ir labs kojots". Baltie izturas pret koijotiem gandrīz tikpat slikti, kā savulaik izturējās pret mums, indiāņiem.



Man ir radies iespaids, ka baltie cilvēki tik ļoti baidās no pasaules, ko paši ir radījuši, ka vairs nevēlas to redzēt, sajust, sajust, sajust vai dzirdēt. Sajust lietu un sniegu uz sejas, sastingt ledus vējā un atkust pie dūmojošas ugunskura, iznākt no karstas sviedru pirts un ienirt aukstā upē - šie pārdzīvojumi parāda, ka esi dzīvs. Bet jūs to vairs pat nevēlaties sajust. Jūs dzīvojat kastēs, kas aizver vasaras karstumu un ziemas aukstumu, jūs dzīvojat ķermenī, kas zaudējis smaržu, jūs klausāties hi-fi sistēmas radīto troksni, nevis dabas skaņas, jūs skatāties televizorā aktierus, kas liek jums noticēt pārdzīvojumiem, jūs, kas jau sen esat aizmirsuši, kā kaut ko piedzīvot paši. Jūs ēdat ēdienu, kam nav nekādas garšas. Tāds ir jūsu ceļš. Tas nav labi.

Pirms mūsu baltie brāļi ieradās, lai padarītu mūs par civilizētiem cilvēkiem, mums nebija cietumu. Šī iemesla dēļ mums nebija noziedznieku. Bez cietuma nevar būt noziedznieku. Mums nebija ne slēdzenes, ne atslēgas, un tāpēc mums nebija zagļu. Ja kāds bija tik nabadzīgs, ka viņam nebija zirga, telts vai segas, viņam to visu dāvināja.

Mēs bijām pārāk necivilizēti, lai piešķirtu lielu nozīmi personīgajai mantai. Mēs tiecāmies pēc mantas tikai tādēļ, lai varētu to nodot tālāk. Mēs nepazinām naudu, un tāpēc cilvēka vērtība netika mērīta pēc viņa bagātības. Mums nebija rakstītu likumu, juristu un politiķu, tāpēc mēs nevarējām viens otru apkrāpt. Pirms balto ierašanās mums bija patiešām slikti, un es nespēju izskaidrot, kā mēs iztikām bez pamatlietām, kas, kā mums saka, ir tik nepieciešamas civilizētai sabiedrībai.

ARĪ CILVĒKS IR VEIDOTS NO DAUDZĀM LIETĀM. No kā sastāv gaiss, zeme, garšaugi, akmeņi - tas viss arī ir daļa no mūsu ķermeņa. Mums ir no jauna jāmācās būt pašiem sevī, sajust un atklāt daudzveidību, kas ir mūsos. Wakan Tanka, Lielais noslēpums, māca dzīvniekiem un augiem, ko darīt.

Dabā nekas nav vienāds. Cik dažādi ir putni! Daži būvē ligzdas, citi nē. Daži dzīvnieki dzīvo bedrēs zemē, citi alās, vēl citi krūmos. Vēl citi iztiek bez jebkādiem mājokļiem. Pat vienas sugas dzīvnieki - divi brieži, divas pūces - uzvedas atšķirīgi.

Es uzmanīgi apskatīju daudzus augus. No viena auga lapām, kas aug uz viena stublāja, neviena nav gluži tāda pati kā otra. Visā zemē nav divu pilnīgi vienādu lapu. Lielais Gars tā ir gribējis. Visām radībām uz zemes Viņš ir iezīmējis dzīves ceļu tikai lielos vilcienos; Viņš rāda tām virzienu un mērķi, bet ļauj tām pašām atrast savu ceļu uz turieni. Viņš vēlas, lai tās rīkojas patstāvīgi, saskaņā ar savu dabu un paklausot saviem iekšējiem spēkiem.

Nu, ja Vakan Tanka vēlas, lai augi, dzīvnieki, pat mazās peles un vaboles dzīvotu šādā veidā, - cik gan daudz vairāk viņam būs anatēma cilvēki, kuri visi dara to pašu: Cilvēki, kas ceļas vienā un tajā pašā laikā, ģērbjas vienādās universālveikalā pirktajās drēbēs un brauc ar vienu un to pašu metro, kas sēž vienā un tajā pašā birojā, dara vienu un to pašu darbu, skatās uz vienu un to pašu pulksteni un - kas ir vissliktākais - kuru domas ir mulsinoši līdzīgas. Visas radības dzīvo viena mērķa sasniegšanai. Pat skudra zina šo mērķi - ne ar prātu, bet kaut kā tā to zina. Tikai cilvēki ir tik tālu nonākuši, ka vairs nezina, kāpēc viņi dzīvo. Viņi vairs nelieto prātu, un viņi jau sen ir aizmirsuši, kāds slepens vēstījums ir viņu ķermenī, ko viņiem vēsta sajūtas un sapņi. Viņi neizmanto zināšanas, ko Lielais Gars ir devis katram no mums, viņi tās pat vairs neapzinās, un tāpēc viņi akli klūp pa ceļu, kas ved uz nekurieni, - pa labi bruģētu šoseju, ko viņi paši uzbūvējuši, mirkli taisnu un līdzenu, lai varētu jo ātrāk nokļūt līdz lielajai tukšajai bedrei, kas viņus gaida galā, lai tos norītu."

Back to top
 

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.

Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.

Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

...
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic Print

Spirits-Board » Powered by YaBB 2.5.2!
YaBB Forum Software © 2000-2024. All Rights Reserved.