Spirits-Forum

Welcome, Guest. Please Login or Register
 

Home Help Search Members Login Register
Spirits-Board « Gondolatok a létezésről... »


Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic Print
Gondolatok a létezésről... (Read 97 times)
brahbata
YaBB Administrator
*****
Online


Seeing is believing. I
shape.

Posts: 1.106
In Space and Time.
Gender: male


http://brahbata.space
Gondolatok a létezésről...
Apr 27th, 2022 at 12:22pm
 
Gondolatok a létezésről...


H
ello, Smiley

a chatben korábban beszéltünk néhány gondolatról a fizikai-szellemi létezéssel kapcsolatban. Javaslatként ide másolnám a szöveget. Jó beszélgetést - várom a [b]javaslataitokat, gondolataitokat, villanásaitokat Smiley

Üdvözletem,

brah Smiley



brah: Az egóról gondolkodtam.
Mo: mondd
brah: ma reggel, a reggeli meditációban
brah: tehát a következőket
brah: tegnap a spiritualitásban/világvallásokban eljutottunk a témához, hogy mikortól lép be a lélek = a szellemlény a magzatba. Úgy értettem, hogy ez csak akkor menne, ha elegendő hardver van jelen (tehát adott a magzat mérete). Az abortuszt illetően ez bizony vitatott téma. Szerintem a lélek lény = lényegünk nem léphet be a magzatba, amíg nincs elegendő központi idegrendszer (gerincvelő, agytörzs, hüllőagy). És.
Ac: *bólint
Mu: *mormogja
brah: Most ma reggel arra a gondolatra jutottam, hogy mivel a világon MINDEN élettel teli és megelevenedett, hogy az egyes sejtek egészen másfajta tudattal rendelkeznek, ami azonban nem lenne összehasonlítható egy lélekkel. A tudatosságnak ez a formája lehetne az ego.
brah: egyszerűen a testtel való azonosulás
brah: a fizikai létezéssel.
Ac: máskülönben, elvégre a lényeget egy bőrkinövésbe, egy rákba vagy egy kelésbe is belekerülhetne a lényeg
brah: az elégséges hardverhez még
brah: egy gondolat
brah: egy összehasonlítás
Mu: igen... Az első brah-val azonban ellentmondanék neked... szerintem a lélek a párzás során kiválaszt magának két embert és a lélek kiválasztja magát aztán mindkét információhordozóból a TESTÉT együtt, megteremti magának így az optimális feltételeket a karmája miatt
brah: A Windows 7 nem fut egy Commodore c64-en sem - mert túl kevés az erőforrás. Egy ilyen összetett entitás, mint a lélek (a lélek keresztény kifejezés, én inkább a szellemlényekre gondolok), nem inkarnálódhat egy nem megfelelő fizikai testbe.
Mo: Én is így látom Mu
Ac: lol brah, jó összehasonlítás
Mu: Ego IS az anyagi világgal való azonosulás, így a test is, de az általános feltételek a lelket, illetve a karmát választja ki
Mo: Én úgy látom, brah... hogy minden sejtnek van tudata..... Azt hiszem, hogy ez a tudatosság, mint az embernél is... pólusokra oszlik...
brah: igen Mu - a hardvert a DNS határozza meg (részben). A tudomány 98% DNS-ről beszél, amit nem tud megmagyarázni az úgynevezett junk DNS-ről (szemét DNS). Abszolút hiszem, hogy a DNS-ben mentális tulajdonságok is kódolva vannak.
brah: Nem hiszem, hogy a junk DNS valóban szemét lenne, Mu Smiley
Mu: Ja, és akkor úgy érted, hogy a lélek választ - megvárja a fizikai körülményeket (magzat), majd előbb "belecsúszik" a testbe, úgymond?
Mo: Elmondhatom, hogy én mit gondolok?
Mu: szívesen
brah: igen Mo - vegyük a mitokondriumokat, amelyek számomra a szentlélek székhelyei. A mitokondriumok fotonokkal (fényrészecskékkel) táplálkoznak, kizárólag az anyától öröklődnek, és baktériumok. A biológia mindig is a sejtek erőműveiként emlegette őket. Testsejtenként körülbelül 1000-1500 mitokondrium található.
Mo: Úgy gondolom, hogy a lélek abban a pillanatban kerül a petesejtbe, amikor ez megtermékenyült... Gyakorlatilag már az első sejtosztódáskor... igen... ez csak azért teszi lehetővé... mert....
brah: Szerintem azáltal, hogy a mitokondriumok fotonokból táplálkoznak (ami tudományosan bizonyított), ők termelik a lények auráját.
Mu: jól értettem téged brah? A fenti mondatomat?
Mo: a klónozott állatoknál feltűnő... hogy mind gyenge... vagy legyengült... talán azért, mert hiányzik a lélek, ami a test és a lélek közötti stabilitást produkálja?
brah: Igen, Mu - a buddhizmus arról beszél, hogy három tényező szükséges a fogantatáshoz: Egy apa, egy anya és egy úgynevezett Gandharva (szellemi lény, aki készen áll az inkarnációra).
brah: Én is megkérdeztem már magamtól, Mo , igen - a klónoknak van lelkük?
Mo: Nekem nem brah... ha olvastad a blogomat a másik nicknél Wink
Dr: Van nekik brah, de a lélek ugyanaz, akár természetes úton, akár klónozással keletkezik a test.
Mo: Én nem hiszem Dr.
Dr: Ez nem azt jelenti, hogy helyeslem a klónozást.
brah: Nem tudom, hogy a lélek lény már a fogantatáskor belép-e, vagy csak később, ha megfelelő feltételek jönnek létre (CNS, központi idegrendszer), Mu - de nagyon is lehetségesnek tartom - lásd fentebb.
Mo: Számomra az élet egyedül Isten kezében van... vagy fény vagy forrás vagy azonban..... Ember nem tud életet teremteni... ha az számomra gyenge álélet
brah: Azzal az egyikkel, amijük van, alapvetően óvatos vagyok (leszek), dr ... Gondolom.
Dr: Mo: Az emberek nem hoznak létre életet klónozással - csak kísérletekkel hoznak létre testet. Hogy az aztán megtelik-e élettel, az már más kérdés.
Dr: brah: igen, igazad van - megint az én kifejezésmódom, bocsánat.
Mo: akkor te is hasonlóan gondolkodsz, mint én dr.
brah: semmi gond, Dr Smiley
*gondolkodik*
Mo: eszem valamit Smiley aztán nem hiányzik itt semmi

...

Back to top
 

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.

Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.

Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

...
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic Print

Spirits-Board » Powered by YaBB 2.5.2!
YaBB Forum Software © 2000-2024. All Rights Reserved.