Spirits-Forum

Welcome, Guest. Please Login or Register
 

Home Help Search Members Login Register
Spirits-Board « Οι επιθυμίες ενός σκύλου »


Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic Print
Οι επιθυμίες ενός σκύλου (Read 101 times)
brahbata
YaBB Administrator
*****
Online


Seeing is believing. I
shape.

Posts: 1.106
In Space and Time.
Gender: male


http://brahbata.space
Οι επιθυμίες ενός σκύλου
Apr 27th, 2022 at 11:43am
 
Οι επιθυμίες ενός σκύλου


Δεν επιθυμώ να αποκτηθώ από εσάς μέχρι να αφιερώσετε χρόνο για να με γνωρίσετε και να γνωρίζετε τις επιθυμίες και τις ανάγκες μου! Δεν είμαι παιχνίδι και δεν είμαι αντικείμενο γοήτρου, αλλά ένα ζωντανό πλάσμα από σάρκα και αίμα με αισθήματα αλλά και με ελαττώματα, του οποίου το να σας ανήκω σημαίνει για εσάς μόνο ένα μικρό χρονικό διάστημα, αλλά για μένα όλη μου τη ζωή!

Επιθυμώ να γίνω σύντροφος, φίλος, φιλαράκι και μέλος της οικογένειάς σας, να συμμετέχω στη ζωή σας στις καλές και στις κακές μέρες και να μην είμαι αποκλεισμένος και απομονωμένος. Σας παρακαλώ να είστε υπομονετικοί μαζί μου και να με βοηθήσετε να σας καταλάβω. Θέλω όντως να κάνω τα πάντα σωστά και να γίνω τα ΠΑΝΤΑ σου, γιατί σου έχω μεγάλη εμπιστοσύνη. Μην την καταχραστείς και μην με κάνεις να νιώθω στο έλεός σου και στις ορέξεις σου!

Θέλω να ασχολείσαι ενεργά μαζί μου, να παίζεις μαζί μου, να με αγκαλιάζεις και να με χαϊδεύεις. Αν είσαι άρρωστος ή έχεις πολλή δουλειά και άγχος, άσε με να είμαι ακόμα κοντά σου. Μου αρκεί να στρέφεσαι σε μένα τέτοιες ώρες μόνο που και που, να μου απευθύνεσαι ή να με αγγίζεις. Λαχταρώ τη σωματική σας εγγύτητα και την προσοχή σας. Τότε νιώθω ότι είμαι σύντροφός σου και ότι με αγαπάς.

Εύχομαι να μην με αφήνεις να τρέχω πίσω σου την ώρα που βγαίνεις έξω, όταν οδηγείς αυτοκίνητο, ποδήλατο, σκούτερ και τα παρόμοια! Χρειάζομαι ελεύθερο χρόνο για να εξερευνήσω το περιβάλλον, να διαβάσω μηνύματα και να κάνω τις δικές μου δουλειές.

Θα ήθελα όχι μόνο να με βγάζεις στον κήπο και να με αφήνεις να βαριέμαι, αλλά να πηγαίνεις μαζί μου βόλτες, να παίζεις μαζί μου, π.χ. να ψάχνεις για ξυλάκια και να με αφήνεις να τρέχω ελεύθερος κατά διαστήματα, αλλά πάντα να με φροντίζεις. Είμαι πολύ περίεργη και μερικές φορές παρεξηγούμαι αν είμαι πολύ ορμητική ή αν ενδιαφέρομαι πολύ έντονα για νέες γνωριμίες.

Εύχομαι, για όνομα του Θεού, να μη με θεωρείτε αντικείμενο διασκέδασης μετά τη δουλειά, ακόμη κι αν εσείς, κουρασμένοι από τη δουλειά της ημέρας, θεωρείτε ότι θα ήταν αρκετό και ικανοποιητικό για μένα να με αφήσετε να παίξω και να ξεφαντώσω μόνος μου. Για εσάς μπορεί να είναι διασκεδαστικό, για μένα όχι! Είμαι τόσο πληθωρική και χαρούμενη μόνο και μόνο επειδή χαίρομαι για την παρουσία σας μετά από μακρά απουσία σας και θα ήθελα να σας προσκαλέσω στις ίδιες αντιδράσεις, - δηλαδή στη συντροφική χαρά και το παιχνίδι.

Εύχομαι παρά τις σχεδόν ανθρώπινες επιθυμίες μου να μην ξεχάσετε ότι είμαι και παραμένω ΣΚΥΛΟΣ! Μην με εξανθρωπίζετε και μην με ντύνετε, δώστε μου τροφή κατάλληλη για το είδος μου και την ηλικία μου σε επαρκή αλλά όχι υπερβολική ποσότητα. Πάρτε συμβουλές από τον κτηνίατρο, ακολουθήστε τις οδηγίες του και μην αμελείτε την περιποίηση ή την εκπαίδευσή μου!

Εύχομαι όταν η ζωή μου φτάσει στο τέλος της, να είστε ιδιαίτερα δυνατοί και γενναίοι! Μείνετε μαζί μου, αφήστε με να νιώσω την εγγύτητα και τη ζεστασιά σας και μην με αφήσετε να πεθάνω μόνος με ξένους! Μπορείς και τα καταφέρνεις σίγουρα - για χάρη μου! Θα το έκανα και για σένα.

Πώς μπορώ να σας ευχαριστήσω για όλα αυτά;

Θα ξέρεις όταν πάρεις το χρόνο σου.




Όσο οι άνθρωποι νομίζουν

ότι τα ζώα δεν αισθάνονται,

τα ζώα πρέπει να αισθάνονται,

ότι οι άνθρωποι δεν σκέφτονται.





Δέκα ευχές ενός σκύλου προς τον άνθρωπό του


- Η ζωή μου διαρκεί 10 με 12 χρόνια, κάθε αποχωρισμός από σένα σημαίνει πόνο για μένα, σκέψου το αυτό πριν με αποκτήσεις - αποκτήσεις.

- Δώστε μου χρόνο να καταλάβω τι θέλετε από μένα και θα προσπαθήσω να εκπληρώσω τις επιθυμίες σας.

- Δώστε μου εμπιστοσύνη, ζω από αυτήν.

- Μη θυμώνετε ποτέ μαζί μου για πολύ καιρό και μη με κλειδώνετε για τιμωρία, έχετε τη δουλειά σας, την ευχαρίστησή σας, τους φίλους σας,
Εγώ έχω μόνο εσένα.

- Μίλησέ μου. Ακόμα κι αν δεν καταλαβαίνω πλήρως τα λόγια σου, καταλαβαίνω τη φωνή που μου απευθύνεται.

- Να μου φέρεσαι όπως θα ήθελες να σου φέρονται - δεν ξεχνώ ποτέ.

- Πριν με χτυπήσεις, να θυμάσαι ότι τα σαγόνια μου θα μπορούσαν εύκολα να συνθλίψουν το χέρι σου, αλλά ότι ποτέ δεν θα τα χρησιμοποιήσω εναντίον σου.

- Πριν με αποκαλέσετε απρόθυμα πεισματάρη και τεμπέλη, σκεφτείτε ότι μπορεί να είμαι άρρωστος ή να έχω φθαρμένη καρδιά

- Φροντίστε με όταν γεράσω - κι εσείς θα γεράσετε κάποτε. Περπατήστε μαζί μου κάθε δύσκολη διαδρομή. Μη λέτε: δεν μπορώ να δω κάτι τέτοιο, ή: θα γίνει κατά την απουσία μου.

- Όλα είναι πιο εύκολα για μένα - με ΕΣΑΣ!

(Άγνωστος συγγραφέας)


Back to top
 

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.

Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.

Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

...
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic Print

Spirits-Board » Powered by YaBB 2.5.2!
YaBB Forum Software © 2000-2024. All Rights Reserved.