Spirits-Forum

Welcome, Guest. Please Login or Register
 

Home Help Search Members Login Register
Spirits-Board « repedés a tálban... »


Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic Print
repedés a tálban... (Read 95 times)
brahbata
YaBB Administrator
*****
Online


Seeing is believing. I
shape.

Posts: 1.106
In Space and Time.
Gender: male


http://brahbata.space
repedés a tálban...
Apr 27th, 2022 at 11:30am
 
repedés a tálban...


V
olt egyszer egy öreg kínai asszony, akinek két nagy tál lógott egy rúd végéről, amit a vállán hordott.

Az egyik tálon repedés volt, míg a másik makulátlan volt, és mindig tele volt vízzel. A folyótól az öregasszony házáig tartó hosszú séta végén azonban a másik tál mindig csak félig volt tele.

Két éven keresztül ez minden nap megtörtént: az öregasszony mindig csak másfél tál vizet vitt haza. A makulátlan tál persze nagyon büszke volt teljesítményére, de a szegény, repedezett tál szégyellte a hibáját, és szomorú volt, hogy csak a felét tudta megcsinálni annak, amire teremtették.

Két év elteltével, amely számára végtelen kudarcnak tűnt, a tál azt mondta az öregasszonynak: "Annyira szégyellem a repedésemet, amelyből mindig elfolyik a víz egészen a házadig.

Az öregasszony elmosolyodott. Észrevetted, hogy a te oldaladon virágzik a virág, de a másik tál oldalán nem?

Azért vetettem virágmagot az út te oldaladra, mert tisztában voltam a hibáddal. Most minden nap megöntözöd őket, amikor hazafelé megyünk. Két évig szedhettem azokat a gyönyörű virágokat, és díszíthettem velük az asztalt. Ha nem lennél pontosan az, aki vagy, ez a szépség nem létezne és nem díszítené az otthonunkat.

Mindannyiunknak megvannak a saját egyedi furcsaságaink és hibáink, de éppen a furcsaságok és ugrások teszik az életünket olyan érdekessé és értékessé. Mindenkit úgy kell elfogadni, ahogy van, és meglátni benne a jót.

Szóval, minden repedt barátomnak, legyen szép napotok és ne felejtsétek el élvezni a virágok illatát a ti oldalatokon! Smiley


Back to top
 

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.

Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.

Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

...
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic Print

Spirits-Board » Powered by YaBB 2.5.2!
YaBB Forum Software © 2000-2024. All Rights Reserved.