Spirits-Forum

Welcome, Guest. Please Login or Register
 

Home Help Search Members Login Register
Spirits-Board « Status Quo. »


Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic Print
Status Quo. (Read 94 times)
brahbata
YaBB Administrator
*****
Online


Seeing is believing. I
shape.

Posts: 1.106
In Space and Time.
Gender: male


http://brahbata.space
Status Quo.
Apr 27th, 2022 at 11:10am
 
[b]
Status Quo.


H
alo dragii mei Smiley ,

quo vadis? Unde te duci?


Lumea noastră este frumoasă - și urâtă în același timp.

Frumoasă pentru că avem toate posibilitățile de a ne defini, de a evolua și de a deveni ceea ce suntem deja în realitate. Purtăm în noi toată puterea de a deveni ființe care își folosesc puterile pentru a contribui la succesul acestui "design al realității".

Urâtă este lumea noastră, pentru că ne folosim toate posibilitățile pentru a ne dezvolta doar condiționat. Vedem dificultățile și ne dăm un picior în sus, acolo unde am putea trăi efectiv libertatea.

De ce este așa?

Pe de o parte, există ființe care sunt angajate în raționalitate. Oameni de căpătâi. Ființe care adună pur și simplu 1+1 și pentru care pare să fie important doar ceea ce pot măsura, cântări și atinge.

De cealaltă parte a spectrului universal experimentabil, se află cei care cred. Care se simt mai aproape de inima lor decât de mintea lor și pentru care nu este important ceea ce ne învață știința naturală.

Ambele tipuri de viziune asupra lumii reprezintă în fiecare caz o fațetă a realității. Dar numai o fațetă, niciodată o viziune superioară a lumii. Dacă dorim cu adevărat să înțelegem lumea în care trăim, este util să combinăm ambele moduri de a privi lucrurile. Să purtăm "ochelarii spirituali" cu "lentilele progresive științifice" într-unul singur.

Unii dintre noi, care au început să privească în spatele "oglinzii realității" și să recunoască conexiuni dincolo de ceea ce este accesibil publicului obișnuit, intră în dezordine în legătură cu noile lor realizări. Ei se înfurie din cauza Illuminati și a altor ființe care țin în strânsoare de clește frumoasa noastră planetă. În principiu, nu este nimic greșit în acest lucru - totuși, ar trebui să ne amintim că noi controlăm informațiile pe care le primim - nu că informațiile ne controlează pe noi. O minte încleștată nu este niciodată o minte liberă.

Mi se pare important să profităm de oportunitatea de a ne folosi mințile în armonie cu inimile noastre. Cred că este necesar să renunțăm cu toții la "comportamentul nostru de lemming" și să devenim în sfârșit(!) cu adevărat activi măcar o dată. Cu toate acestea, fie ca această activitate să nu se descarce orbește.

Dacă ne "trezim" și ne supărăm din cauza condițiilor de viață de pe Pământul nostru, ar trebui să ne gândim la asta și dacă suntem chemați la cină sau dacă vrem să jucăm următoarea partidă de golf. Iluminismul de buzunar de vestă și ezoterismul de nișă nu aduc nimănui nimic. Condițiile din lumea noastră se vor schimba efectiv doar dacă începem cu toții cu noi înșine. La ce folosește lumii dacă denunțăm condițiile din ea sau suntem triști din cauza lor? Compasiunea noastră, care nu se transformă în compasiune activă, nu valorează nimic.

Această lume va cunoaște o schimbare serioasă. Într-un viitor previzibil. "Numai Tatăl știe ora exactă", ne anunță Noul Testament. Iar cei mai spirituali dintre noi presupun că este important să trăim în "aici și acum". Și să acționăm - aș vrea să remarc.

Îmi doresc ca noi toți să ne oprim pentru o clipă în interior și să facem un pas în lateral pentru a ne întreba ce facem noi înșine pentru ca "sursa divină de iubire" să-și desfășoare lucrarea spre binele nostru, al tuturor. Indiferent de percepțiile noastre personale asupra cosmosului, a funcționării cosmosului și a funcționării noastre în acest cosmos. Fiecare poate să-și urmeze propria viziune, propriul crez, propriul credo, propriul crez și să se apuce pur și simplu de propriul nas: Ce să fac eu, ca să fie mai bine pentru aproapele meu?.

Pentru ca apoi să fim cu toții prietenoși cu aproapele nostru - pentru că asta este jumătate din bătălie.

Salutări Cheesy,

brah


Back to top
 

We are not human beings having a spiritual experience - we are spiritual beings having a human experience.
So, I've decided to take my work back on the ground, to stop you falling into the wrong hands.
Life is a videogame. Reality is a playground. It's all about experience and self-expression.
ZEN is: JOYFULLY walking on a never-ending path that doesn't exist.
They tried to bury us. What they didn't know - we were seeds.
Ideally, we get humble when we travel the Cosmos.
After school is over, you are playing in the park.
Although, life is limited - Creation is limitless.

Fuck you Orion, Zetas and your evil allies.

Seeing is believing. I do. *I shape*.
'EARTH' without 'ART' is just 'EH'.
Best viewed with *eyes closed*.
Space. It's The final Frontier.
Real eyes realize real lies.
Creator and Creation.
We are ONE.
I AM.

...
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic Print

Spirits-Board » Powered by YaBB 2.5.2!
YaBB Forum Software © 2000-2024. All Rights Reserved.